Om os

Stavtrup Badminton Klub
Stavtrup Badminton er en underafdeling af Stavtrup Idrætsforening.

Vores adresse er
Stavtrup Idrætsforening – Badmintonafdelingen
Højvangskolen Hallen
Klokkeskovvej 1, Stavtrup
8260 Viby J

Vi kan kontaktes på
Ungdom: ungdom@stavtrupbadminton.dk

Senior: senior@stavtrupbadminton.dk

Kasserer: kasserer@stavtrupbadminton.dk

Om os
Vi arbejder med det formål at fremme indsatsen for at spille badminton i Stavtrup. Der skal i afdelingen både være plads til konkurrence og socialt samvær. I de yngste årgange skal det sociale være det primære.

Vi har både en ungdoms- og en seniorafdeling, det er ungdomsafdelingen som er den mest aktive afdeling. Du kan læse mere ved at klikke dig ind på den enkelte afdeling i menuen ovenfor.

Bestyrelsen
Nedenfor er listet medlemmer af bestyrelsen.

Navn Rolle Telefon E-mailadresse
Orla Møller Formand 20838353 om@blue-company.dk
Ole Boelsgaard Kasserer 22903031 ole.boelsgaard@youmail.dk
Nicolai Seidler Seniorformand 28702029 nsc@aseco.dk
Frank Vincens Ungdomsformand 41881195 vincens@live.dk

Ungdomsudvalget
Nedenfor er listet medlemmer af ungdomsudvalg.

Navn Rolle Telefon E-mailadresse
Henrik Søndergaard Holdturnering 20429442 henrik_soendergaard@webspeed.dk
Lene Nørager Medlem af ungdomsudvalg 26189322 lenen76@gmail.com
Annemette Kloster Medlem af ungdomsudvalg 26245376 amkloster@gmail.com
Brit Hansen Medlem af ungdomsudvalg 21900176 brit.horsted.hansen@gmail.com
Frank Vincens Ungdomsformand 41881195 vincens@live.dk